Konkursy współorganizowane przez Państwową Inspekcję Pracy

Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" w kategorii gospodarstw indywidualnych.

Celem konkursu jest promocja ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Organizatorzy konkursu:
Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Od 2018 roku współorganizatorem jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.


KOMUNIKAT

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo rolników, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, zdecydowano o przełożeniu ogłoszonej na początku lutego br. XVIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na 2021 rok.

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi”.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Hasło tegorocznego konkursu ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, KRUS wspierają: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wyniki konkursu 2020

Więcej...

Finał konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show w Bednarach k. Poznania 20 września 2019 r. uroczyście wręczono nagrody laureatom XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Państwowa Inspekcja Pracy była jednym ze współorganizatorów konkursu.

Więcej...