XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem "„Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Hasło tegorocznego konkursu wiąże się z prowadzoną przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z partnerami instytucjonalnymi wieloletnią działalnością służącą eliminacji zagrożeń wypadkowych w środowisku pracy rolniczej. Państwowa Inspekcja Pracy także uczestniczy w tych działaniach. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRUS wspierają: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Regulamin konkursu – edycja 2022
WIecej informacji o konkursie na strpnie KRUSXVIII Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
Państwowa Inspekcja Pracy zaprasza do udziału w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” – edycja 2021.
Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (wcześniej Agencja Nieruchomości Rolnych). Od 2018 roku współorganizatorem jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
W siedemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 20 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Konkurs w sposób istotny przyczynia się do poprawy warunków i bezpieczeństwa pracy, a uczestniczący w nim rolnicy indywidualni mogą liczyć na wsparcie m.in. przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, którzy podczas wizytacji gospodarstw w ramach etapów regionalnego i wojewódzkiego konkursu, udzielają porad technicznych i prawnych oraz doradzają, w jaki sposób zorganizować gospodarstwa w sposób zgodny z zasadami bhp.
Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstw profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. Zachęcamy do udziału !
Regulamin konkursu – edycja 2021
Ważne terminy: